100. Yıl Marşı Yarışmaları

AYDIN SARMAN

2 Mart 1968 Sivas doğumlu olan Aydın SARMAN, İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı bölümü mezunudur. Müzik kariyerine üniversitenin ilk yıllarında başlayan SARMAN, 1989 yılından bu yana birbirinden değerli sanatçıların aranjörlüğünü yapmış, bestelerinin sayısı bini aşmıştır. 2007 yılında yapmış olduğu bestesi “Sana Ölürüm”, Murat Başaran’a KRAL TV Müzik Ödüllerinde yılın şarkısı ve yılın en iyi pop sanatçısı ünvanını kazandırmıştır.

Aydın Sarman, başta Selami Şahin, Sibel Can, Ebru Gündeş, Hülya Avşar, Adnan Şenses, Emel Sayın, Coşkun Sabah, Seda Sayan, Burhan Çaçan, Jiguli, Demet Sağıroğlu, Aşkın Nur Yengi, Zerrin Özer, Ahmet Özhan, Bora Ayanoğlu ve Mithat Körler gibi müzik dünyasının duayen isimleri olmak üzere birçok sanatçının stüdyo albümlerini hazırlamış, uzun yıllar boyunca bu sanatçıların şarkılarının aranjör&besteciliğini yapmıştır. Padişah, Kanasın, Papatya Falları, Sana Ölürüm, Binnaz, Güneşimi Kaybettim sanatçının milyonlara ulaşan eserlerinden sadece birkaçıdır.

Aydın SARMAN 2006 yılında Sinema-TV sektörüne girmiş, 2006 yılından bu yana da sevilen dizilerin ve filmlerin müzik direktörlüğünü yapmaktadır. Başta Mandıra Filozofu, Aşk Çağırırsan Gelir, Dijital Esaret, Dersimiz Atatürk, Merdiven Baba olmak üzere 12 sinema filminin müziklerini yapan Aydın Sarman, başta Arka sıradakiler, Çocuklar Duymasın, Zengin Kız Fakir Oğlan, Mayıs Kraliçesi, Seksenler olmak üzere toplam 32 dizinin de müziklerini yapmıştır. Seksenler dizi müzikleriyle Antalya TV ödüllerinde en iyi dizi müzikleri ödülünü almıştır. Aynı zamanda Seksenler dizisinde Susmuş karakterine hayat veren Sarman’ın DoreMinT adında müzik yapım şirketi vardır.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yılına girerken unutulmayacak ve dillerden düşmeyecek marşlardan oluşacak bir proje hazırladık.

Merkez, Piri Reis Cd. No:5, 34782 Çekmeköy/İstanbul
+90 (216) 600 0600
yarisma@yuzuncuyilmarsi.com