100. Yıl Marşı Yarışmaları

EROL ERDOĞAN

1969 yılında Sinop’ta doğdu, 1979 yılından beri İstanbul’da yaşıyor.

Lisansını Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde, yüksek lisansını Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde tamamladı.

Nida, Mavikuş, Şehrengiz, BengisuNet, Yeni Dünya, SPD Sosyal Politikalar Dergisi, İSMEK El Sanatları, Minika Çocuk ve Minika Go dergilerinin kurucu ekiplerinde yer aldı. Siyasi partilerde ve sivil toplum kuruluşlarında görevleri oldu. Yazıları günlük gazeteler ve aylık dergilerde, şiirleri Şehrengiz, Ay Vakti ve Tütün dergilerinde yayınlandı. Eğitim, reklam ve yayıncılık sektörlerinde yöneticilik yaptı. Minika Go ve Minika Çocuk dergilerine danışmanlık yaptı. Halen ARGETUS Araştırma’da danışmanlık yapıyor.

İnsan Mevsimi, Oruç Mevsimi, Günbegün, Saklambosi, Oyun Sözü, N’apsak Bu Gençleri? adlarında kitapları var. Eğitim, gençlik, çocuk, kültür politikaları ile ilgileniyor.

Dünya Dergiler Birliği, İbn’ül Emin Mahmut Kemal İnal Vakfı, İstanbul Düşünce Vakfı ve Uluslararası Vuslat Platformu’nun farklı kurullarında sivil toplum çalışmalarına katkı veriyor.

Başta Çekmeköy Uluslararası Kısa Film Yarışması olmak üzere birçok kısa film, şiir ve öykü yarışmalarında jüri üyesi olarak bulundu.

Evli ve iki kız babasıdır.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yılına girerken unutulmayacak ve dillerden düşmeyecek marşlardan oluşacak bir proje hazırladık.

Merkez, Piri Reis Cd. No:5, 34782 Çekmeköy/İstanbul
+90 (216) 600 0600
yarisma@yuzuncuyilmarsi.com