100. Yıl Marşı Yarışmaları

GARO MAFYAN

1951 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 1967 yılında konservatuvarın armoni, 1968 yılında da yüksek kısımlarından üstün başarı ile mezun oldu. 1969’da Selçuk Başar ile birlikte İstanbul Gelişim Orkestrası’nı kurarak cover dönemine damgasını vuran gruplardan biri olmuştur. 1980’de ise Gelişim stüdyosunu oluşturmuş ve ilk profesyonel albümünü aynı yıl içinde sırasıyla Zerrin Özer ve Tanju Okan ile yapmıştır. Türkiye’nin önde gelen müzik projelerinde, müzikallerde, Eurovision elemelerinde önemli bir yer edinmiştir.

Ajda Pekkan, Barış Manço, İlhan İrem, Zerrin Özer, Nükhet Duru gibi devlerle aralıklarla albümler yapmıştır. Popüler müzik piyasasında olan çoğu ünlü onunla müzik dünyasına girmiştir. MFÖ, Ayşegül Aldinç, Leman Sam, Yonca Evcimik, Nalan, Bendeniz, Niran Ünsal, Reyhan Karaca, Tayfun, Jale, Kerim Tekin, Ozan Orhon, Taner, Burcu Güneş, Bora Gencer, Nadide Sultan, Aydın bunlardan bazılardır.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yılına girerken unutulmayacak ve dillerden düşmeyecek marşlardan oluşacak bir proje hazırladık.

Merkez, Piri Reis Cd. No:5, 34782 Çekmeköy/İstanbul
+90 (216) 600 0600
yarisma@yuzuncuyilmarsi.com