100. Yıl Marşı Yarışmaları

PELİN ÇİFT

Pelin Çift İzmir’de doğdu.

Notre Dame de Sion fransız lisesini bitirdi. Lisansını İstanbul Üniversitesi İktisat fakültesinde tamamladıktan sonra Galatasaray Üniversitesi’nde televizyon gazeteciliği bölümünde yüksek lisans yaptı. Bitirme tezini fransızca olarak televizyonların ekonomi-politiği üzerine verdi. Daha üniversite yıllarında iş hayatına atıldı. Mesleğe NTV’de başladı. Daha sonra sırasıyla CnnTürk ve Habertürk’te uzun yıllar tartışma programlarında ve haber kuşaklarında moderatörlük yaptı.

Geniş kitlelerle buluşması Ebru Yücel ile hazırladıkları Gündem Ötesi programı sayesinde oldu. Tarih, kültür, bilim ve dinler tarihi üzerine sohbetler gecenin geç vakitlerine kadar seyirciyi ekrana bağladı. Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu yapımlardan biri olan Gündem Ötesi 12 sezondur seyircisiyle buluşuyor.

Halen TRT1’de Gündem Ötesi programını hazırlayıp sunan Pelin Çift aynı zamanda 3’te3 bilgi yarışmasının sunuculuğunu sürdürüyor.

Evli ve bir çocuk annesi Pelin Çift’in röportaj tarzında 6 kitabı bulunmaktadır.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yılına girerken unutulmayacak ve dillerden düşmeyecek marşlardan oluşacak bir proje hazırladık.

Merkez, Piri Reis Cd. No:5, 34782 Çekmeköy/İstanbul
+90 (216) 600 0600
yarisma@yuzuncuyilmarsi.com